Volby

Blíží se volby a čas, kdy svými hlasy rozhodnete o tom, kdo zasedne do městského zastupitelstva a kdo se bude ucházet o nejdůležitější posty – starostu a místostarostu s městskou radou.

Samozřejmě si přejeme, aby se nám povedlo obsadit křesel co nejvíce. Od začátku chceme na radnici svého starostu a námi sestavenou městskou radu. Kdybychom měli menší cíle, nemělo by to celé smysl. Teď je to ve vašich rukou. Po volbách se budeme muset k situaci postavit my. A nebude to jednoduché, protože tu nejlepší kandidátku jsme tu složili my :)

Už samotné získání vaší podpory proto, abychom se mohli voleb vůbec zúčastnit, bylo náročné. Zabralo nám to dva perné měsíce, kdy jsme získali přes tisíc podpisů pod naší peticí. Vaše podpora od samého začátku nás ujišťovala v přesvědčení, že máme šanci uspět.

Pravidla vedení celé kampaně jsme si určili sami a vedli jsme ji celou dobu tak, jak jsme si nastavili. Místo planých slibů a mluvení do prázdna jsme zorganizovali sousedská setkání, na kterých jste měli možnost nás více poznat. Popovídat si o věcech, které vás tíží a užít si chvíli klidu se svými blízkými. Tak bychom totiž chtěli, aby to v našem městě fungovalo. Sousedé by se měli potkávat a řešit problémy společně.

Pravidla povolebních jednání s ostatními subjekty ale do velké míry určíte vy. Čím více hlasů získáme, tím lepší budeme mít vyjednávací pozici a tím lepší budeme mít možnosti prosazovat náš program a změny vedení města.

Teď je hra otevřená. Jakékoli vyjednávání o budoucí podobě radnice jsou zatím mimo mísu. Proto jsme se rozhodli, že s nikým žádná vyjednávání do vyhlášení výsledků voleb nepovedeme a nikdy jsme nevedli. Veškerá naše vyjednávání proběhnou až po volbách. Čeká nás náročný víkend, ale proto jsme do toho šli.

Matouš HORÁČEK
Radní města Tachov (*20. 1. 1985)
OSVČ, marketingový specialista
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.