Tachov má konečně termín ustavujícího zastupitelstva

27. 10. 2022

Ve středu 26. října rozhodl Krajský soud v Plzni o zamítnutí návrhu na zneplatnění voleb do zastupitelstva města Tachova. Díky tomu se mohl konečně v Tachově stanovit termín ustavujícího zasedání zastupitelstva. Zde budou jmenováno noví zastupitelé a vedení města. Stávající starosta Ladislav Macák tak určil termín prvního zasedání zastupitelstva v nejbližším možném termínu na 7. listopadu 2022.

Nemalé problémy letos provázely komunální volby v Tachově. Po jasném vítězství sdružení Volím Tachov, které spolu se sdružením Za lepší Tachov získalo celkem 75 % hlasů, se objevily hned dva návrhy na zneplatnění voleb.

První návrh soud zamítl obratem, druhým se musel zabývat podrobněji a proto si k věci vyžádal stanovisko všech subjektů, které se voleb zúčastnili.

Kandidát na starostu Petr Vrána (Volím Tachov) k tomu řekl: „Volím Tachov celou dobu v kampani postupovalo v souladu s gentlemanskou dohodou o neútočení na ostatní účastníky voleb. Naši volební kampaň jsme postavili pouze na představení našeho programu. Bohužel se v Tachově objevila řada materiálů útočících na předchozí vedení města. Od těchto materiálů se distancujeme, bohužel vrhaly špatné světlo zejména na nás. Napadení výsledku zdrželo ustanovení nového zastupitelstva a paralyzovalo zbytečně na měsíc chod města."

Co vedlo k napadení výsledků voleb je možné podrobněji zjistit na úřední desce Krajského soudu v Plzni.

Kandidát na místostarostu Jan Straka (Za lepší Tachov) k tomu uvedl: „Soud rozhodl podle našeho očekávání. Navrhovatel požadoval opakování voleb a argumentoval jen spekulacemi z průběhu předvolební kampaně. Jsem rád, že pan starosta Macák stanovil termín ustavujícího zasedání na nejbližší možný. Před novým vedením města je spousta práce."

Ustavující zasedání zastupitelstva proběhne v pondělí 7. listopadu od 18.00 ve sportovní hale v Tachově. Široká veřejnost je k této slavnostní příležitosti srdečně zvána.

Matouš HORÁČEK
Radní města Tachov (*20. 1. 1985)
OSVČ, marketingový specialista
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.