Zdravotnictví

Postarat se o zdraví občanů našeho města je jednou z našich hlavních priorit

Tachovu se doposud dařilo poměrně slušně zajistit kvalitní zdravotnickou péči pro své občany. Pomalu však nastává doba, kdy výrazný počet lékařů přichází do důchodového věku. Našemu městu tedy nezbývá nic jiného, než k nám nalákat lékaře nové.

Budeme aktivně podporovat a motivovat nově příchozí lékaře

Tachov musí mít zajištěnou péči o své obyvatele. Proto je nutné nové lékaře aktivně shánět a motivovat je k tomu, aby se do našeho města přistěhovali a ideálně zde založili rodiny. Mladému lékaři by měl být poskytnut byt (případně pozemek pro stavbu domu), náborový příspěvek a také by mu město mělo pomoci s rekonstrukcí jeho budoucí ordinace.

Chceme dokončit rekonstrukci polikliniky

Interiery polikliniky se za poslední roky výrazně změnily. Rekonstrukci objektu je potřeba dokončit a snížit tak energetické nároky na provoz budovy. Vzhledem k tomu, že nemáme nemocnici, musí být poliklinika takovou budovou, kam budou pacienti rádi chodit a lékaři zde budou rádi ordinovat.

Zřídíme službu "senior taxi"

Sice nemůžeme postavit nemocnici, ale určitě můžeme pomoci těm, kteří nejsou schopní dopravit se k lékaři vlastním vozem. Právě, když vám to nedovoluje stáří nebo zdravotní stav, potřebujete zdravotní péči nejvíce. Proto chceme zavést službu Senior taxi, která funguje třeba v nedalekých Mariánských Lázních. Díky Senior taxi budete mít jistotu, že vám zdravotní peče bude vždy dostupná.

MDDr. Zdeněk BRACHTEL
Zastupitel města Tachov (*2.9.1987)
Zubní lékař
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.