Výhody pro Tachovany

Chceme narovnat podmínky obyvatel žijících v Tachově

Obyvatelé s trvalým pobytem jsou aktuálně znevýhodnění např. doplácením popelnic na ostatní obyvatele, kteří zde trvalý pobyt nemají. Takových znevýhodnění je ale celá řada a proto je nutné se tomu věnovat a podmínky narovnat.

Přednostní parkování pro místní

Přednostní tzv. rezidenční parkování pro obyvatele Tachova v místě trvalého bydliště zavedením modrých zón nebo jiným způsobem tak, abyste jako místní měli jistotu, že zaparkujete.

Rozšíření kapacity školek a příspěvek na děti

Ve městě je nutné bezodkladně navýšit kapacity školek a zajistit Tachovanům a jejich dětem, aby měli jistotu, že pro ně bude místo. Rádi bychom také podpořili místní rodiny. Pokud rodina s trvalým bydlištěm v Tachově přivede na svět nového Tachovana, získá od města jednorázový příspěvek 5000 Kč.

Poplatek za popelnice, který nezatíží rodinný rozpočet

Popelnice zadarmo být nemohou, ale je spoustu způsobů, jak poplatek vybírat spravedlivěji. Naprosté minimum, co by mělo město pro své občany udělat, je měsíční platba za svoz odpadu. Díky rozložení platby do 12 měsíců se mnoha rodinám dramaticky sníží částka, na kterou jinak musí šetřit.

Ing. Lukáš KOSINA
Zastupitel města Tachov (*26. 6. 1986)
Projektový koordinátor
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.