Sídliště západ - Starák

Rozšíření parkovacích zón, prostorů pro volný čas a pečlivější dohled nad pořádkem na sídlišti

Nejstarší tachovské sídliště bylo lokalitou vyhledávanou k bydlení pro svůj klid. Poměrně nízká koncentrace obyvatel v malých bytovkách s valbovými střechami, s prostorem pro zeleň, dvá místu jedinečný ráz. Dnes nás tu ale trápí nedostatek parkovacích míst i noční hluk.

Více parkovacích míst se zachováním zeleně

Systém zatravňovací dlažby - Ecorastr umožňuje vytvořit pevné stání pro zaparkovaná auta a zároveň zachovat zeleň v prostoru mezi bytovými domy. Tato parkovací místa již na sídlišti jsou a není důvod, aby jich nebylo ještě více. Rozšíříme tím šetrně množství parkovacích míst a zachováme zeleň na sídlišti.

Dodržování pořádku v ulicích a dohled městské policie

Poslední roky bývá mezi bytovkami bohužel pěkně živo. Často se jedná o hlasitou výměnu názorů na ulici dvou lidí i celých skupinek. U popelnic vznikají spíše skládková místa, kam odnese každý co ho napadne. Je to nepříjemné a všchny nás to obtěžuje. Je potřeba, aby i zde městská policie více přispěla k řešení situace a lokalitu preventivně monitorovala.

Zpomalení provozu v ulicích sídliště

Většina obyvatel jezdí mezi bytovkami spořádaně a dává pozor na kolemjdoucí. Bohužel je čím dál častější, že se po ulici naprosto bezohledně prohánějí auta zcela nepřiměřenou rychlostí a ohrožují tak věchny kolem. Pro bezpečnost nás všech je nutné zpomalení provozu, které znemožní takovou jízdu přímo v místech, kde se hojně pohybují děti nebo senioři.

Prostory pro volný čas

Velké množství zeleně na sídlišti láká k posezení a odpočinku. Bohužel jsou zelené plochy zanedbané a s jejich údržbou je to špatné. Lavičky už taky pamatují několik generací obyvatel. Malé děti mají sice dvě velká hřiště, ty starší ale musí za sportem nelegálně přes plot na hřiště u základní školy.

Je na čase si to na Západním - Starém - sídlišti udělat hezké. Prostoru pro lavičky, stolky, sportovní prvky máme dost. Stejně tak můžeme bez prodlení trvat na lepší péči o zeleň, která by měla utvářet atmosféru sídliště.

Matouš HORÁČEK
Radní města Tachov (*20. 1. 1985)
OSVČ, marketingový specialista
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.