Mgr. Vendula MACHOVÁ

Věřím že nové tváře přinesou do města svěží vítr a nadhled

v Tachově jsem vyrůstala od narození, chodila jsem zde na základní školu. A ačkoliv jsem střední studovala v Plzni, dojížděla jsem domů na víkendy. V 16 letech jsem se seznámila v Tachovské čajovně s mužem, za kterého jsem se později vdala. Společně jsme se přestěhovali do Prahy, kde se nám narodily dvě úžasné děti - Matylda a Hugo.

Na Karlově Univerzitě jsem vystudovala Sociální pedagogiku (Bc.) a poté navazující Psychosociální obor v kombinaci s Husitskou teologii (Mgr.). Povoláním jsem sociální pracovník, pracovala jsem s mnoha lidmi v sociální nouzi od seniorů přes lidi s mentálním handicapem po osoby závislé i bez domova. Aktuálně pracuji na Probační a mediační službě a externě učím na VOŠ sociální a zdravotní v Chebu.

Oba s manželem pocházíme z Tachovska a máme zde rodinu, proto jsme chtěli, aby i naše děti vyrostli zde. Naše město je krásné a příroda kolem ještě krásnější. V Tachově je dobrá nabídka sportovního vyžití na léto i na zimu.

Nemůžeme si nevšimnout rozvoje města po urbanistické stránce a každý si občas vybere něco z kulturní nabídky. Město dobře hospodaří a nejsou zaznamenány žádné významné skandály. Lidé ze zastupitelstva spolu většinou spolupracují a dokáží se domluvit.

Na první dojem zde nic nechybí, ideální malé městečko, kde se všichni znají přinejmenším od vidění.

Ale když sem se do Tachova vrátila, nemohla jsem se zbavit dojmu těžké atmosféry, strnulosti někde v minulosti. Město by chtělo oživit. Kultura je cestou k vytvoření občanské společnosti, aktivní občané se starají o své město, a dobře se jim spolu žije. Chybí mi zde více alternativní kultury pro mladé i rodiny s dětmi. Koncerty, festivaly, divadlo, letní kino, přednášky, workshopy, to vše nejlépe na ulici nebo v nějakých reprezentativních prostorech. Nabízí se spojení s farmářskými trhy, zdravým jídlem, malými stánky s hezkými věcmi, bleším trhem, vystoupením dětí ze škol, piknikem se sousedy, charitativní akcí. Možností je nepřeberné množství

Jsem přesvědčena, že zastupitelé města mohou velmi významně pomoci k uvolněné a přátelské atmosféře. Úřad to může ovlivnit svou otevřenou a vstřícnou komunikací, podněcováním diskuze, zapojením občanů do rozhodování, podporou občanských aktivit a vniku kulturních, sportovních, ekologických, nebo pomáhajících spolků, dobrou sociální politikou i politikou prevence kriminality.

O komunální politiku mám zájem a snažím se svou troškou přispět k aktivnímu občanství. Jsem členem Pirátské strany, ale v Tachově je nás málo na to, abychom se dokázali prosadit. Naštěstí jsou zde lidé, kteří také chtějí změnu a o lepší město se už nějaký čas snaží. Proto Volím Tachov.

MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.