Bc. Lenka LAŠKOVÁ

Jsem rodilá tachovačka, už skoro 36 let a po celou tu dobu vím, že mi nikde jinde nebude tak dobře jako v tom našem malém západním koutku

Jsem rodilá tachovačka a nikde jinde bych žít nechtěla, strávila jsem tu celý svůj život. Tedy až na cca šestileté prázdniny, které mi doslova obrátily život vzhůru nohama. Krátce po dokončení ZŠ jsem měla autonehodu, po které jsem zůstala ochrnutá na dolní končetiny.

Dráhu úspěšného paraplegika jsem započala cca jedním rokem po nemocnicích a rehabilitacích, následovala studia SŠ na Obchodní akademii v Janských Lázních, kde jsem úspěšně odmaturovala i z nepovinného předmětu IT. Vrátila jsem se do Tachova a dálkově jsem vystudovala na plzeňské pedagogické fakultě bakalářský obor Sociální práce.

Abych se dostala trochu mezi lidi, začala jsem pomáhat svému bratrovi v jeho obchodě, kde se dodnes starám o administrativu, motám se i celkem obstojně kolem počítačů a taky si tam motám svoje korálky.

Jsem od přírody kreativní tvor, zajímají mě ruční práce všeho druhu, ale nejvíce jsem propadla korálkům, háčkování s korálky, polymerovým hmotám, přízím, smaltování za studena, drátování, a nebo také cínování. Posledních 15 let vyrábím většinou šperky na zakázku, nebo jen tak podle nálady. Vyrábím také šperky a drobné dárkové předměty pro Hospic Sv. Jiří v Tachově, kterými obdarováváme naše podporovatele i rodiny klientů, nebo jsou k získání v hospicovém obchůdku.

Jsem také poměrně dost humanitně zaměřena a dnes jsem moc ráda, že mi má studia umožnila pracovat s neskutečně úžasnými lidmi v oboru paliativní péče. V Tachově již třetím rokem poskytuje své služby mobilní Hospic Sv. Jiří a já mám to štěstí, že jsem mohla od jeho počátku přispět svou troškou do mlýna. Pracuji zde jako sociální pracovnice, webmaster, grafik a taková holka pro všechno.

Kromě hospice patří k mému životu také pravidelné návštěvy Domova pro seniory v Panenské ulici, kam docházím již desátým rokem a zcela nově i do Domova pro seniory Panorama.

Zvířata patří neodmyslitelně k mému životu a když jsem dostala Belu jako asistenčního psa, byla pro mě jasná volba, že se spolu pustíme do canisterapie. Absolvovaly jsme spolu náročný týdenní kurz, jezdíme každý rok na přezkoušení, přibraly jsme malou parťačku a stále nás to baví a naplňuje i po téměř deseti letech.

Kromě mých vlastních psů se zajímám i o ostatní a jsem aktivní v několika skupinách proti týrání zvířat, nejezdím na výjezdy do množíren, to není v mých silách, ale starám se o weby a řeším organizaci a administrativu.

Ráda si přečtu hezkou knihu a zkouknu nějaký ten film či seriál, většinou sci-fi a fantasy, ujíždím na tvrdé muzice a čas od času závislačím na PC hrách.

MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.