Ing. Lukáš KOSINA

Vyrovnaný rozpočet města s financemi pro jeho rozvoj je pro mě priorita, které se chci věnovat

Většinu mládí jsem strávil v Tachově. Dobu studia na Tachovském Gymnáziu bych zpětně zařadil jako jednu z nejlepších v životě.

V osmnácti jsem se stejně jako většina mých vrstevníků, přesunul do Prahy, kde jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Postupně jsem pracovně působil také na Novém Zélandu, v USA a několik let i na Srí Lance, ale nakonec mě to stejně zaválo domů - do Tachova.

Život v zahraničí mi dal trochu nadhled a tak jsem po návratu domů začal oceňovat věci, které jsem si dříve neuvědomoval. Relativní dostupnost většiny služeb (samozřejmě kromě zdravotnictví), krásná příroda v okolí i skvělá infrastruktura pro sport mě po návratu ohromily.

Na druhou stranu jsem začal vnímat i věci, které jinde fungují a v Tachově až tolik ne. Určitě je potřeba zapracovat na ekonomicky dlouhodobě udržitelném hospodaření města, na infrastruktuře (nejen) nově rozšířených obytných zón, ale také více podpořit image Tachova jako turistické destinace a s tím souvisejícími aktivitami také mimo sportovní oblast.

Tachov by měl být dobrou destinací pro život, podnikání i návštěvu. Mladí lidé se musí po studiích do města vracet a vidět zde svoji budoucnost.

MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.