Letní kino Párty hádrder bylo náročené, ale nakonec se povedlo

V pátek se sice proti nám spojily přírodní živly, na poslední chvíli ale všechno proběhlo téměř podle plánu

Pršelo, nebo spíš lilo jako z konve a chvíli i dost foukalo, takže se nám příprava dalšího sousedského setkání značně zkomplikovala. Navíc nebylo vůbec jisté, jestli někdo případně za takových podmínek dorazí, ale opět jste nás podrželi a tak jsme si spolu užilli další skvělý večer.

Nedorazilo promítací plátno

Co víc si přát pro pořádání kina, než když nestihne dorazit zakoupené promítací plátno. Naštěstí jsme s tím malinko počítali, protože nám ho vyráběli na zakázku a mělli jsme v záloze menší plátno. To bohužel vyžadovalo stavbu malého lešení, které jsme mohli postavit blíže k divákům.

Proudy vody a vítr

Zhruba v půlce příprav se proti nám spikla příroda a poslala nám vítr a prudkou průtrž. Vše co jsme postavili jsme museli zase okamžitě položit na zem, aby nám to vítr nezničil nebo neodnesl. K zemi muselo jít okamžitě i lešení s plátnem. Jenom bar jsme drželi postavený.

Když už to vypadalo, že pršet nikdy nepřestane, rozhodli jsme se připravit improvizovaný kinosál ze zasedací místnosti na Rychtě, abyste o film nepřišli.

Lidé chodí, ale my nemáme postaveno

Jakmile přestalo pršet, začali kolem osmé přicházet první návštěvníci, kteří přišli okouknout situaci a posílali informace dalším kamarádům. Potvrzovali jsme všem, že se promítat bude, jen ještě nebylo jasné, zda venku nebo v improvizovaném kinosále.

Jenže ono vás začalo chodit fakt hodně a to už bylo jasný, že se nám do zasedačky nevejde. Ve čtvrt na devět jsme tedy vynesli veškerou techniku ven a přáli jsme si jediné, ať už to proběhne bez dalšího deště.

A ono se to povedlo! Vše jsme stihli a v devět večer jsme mohli začít promítat podle plánu!

Byla to sranda

A co film? Skvělé! Bavili jsme se všichni opravdu náramně. Bylo chladno, ale nefoukalo a příroda už nás taky ušetřila. Za to Párty hárder pěkně potrápila naše bránice obrovskou dávkou nekorektního humoru a nadsázky. Noc se co chvíli rozeznívala záchvaty davového smíchu.

No a kdo zůstal po filmu, tak ví, že se to zas protáhlo, jako vždycky, když se sejde na jednom místě parta fajn lidí. Navíc bylo proč slavit. Akce dopadla nakonec skvěle.

Letní kino v Tachově bude!

No a jak to bude příští rok s letním kinem? Plátno je objednané a na cestě. Má krásný rozměr 35 m2 a na to už se dívá fakt pěkně. My tedy promítat rozhodně budeme, ať dopadnou volby jakkoliv. Vyzkoušeli jsme si, že o letní kino máte zájem a navíc už tak nějak víme jak na to, abychom si to užili my i vy.

Taky už víme, že se nemusíme bát ani promítání filmů, které jsou tak trochu mimo hlavní proud, což je super. Kultura v našem městě má příznivce v každém věku a my vám chceme jít naproti.

Letní filmový festival? Proč ne!

No a protože je škoda, uklízet plátno po každém promítání, zkusíme ho tam nainstalovat na celou letní sezónu a poskytneme ho i vám! Máte chuť něco uspořádat? Bude stačit kontaktovat správce sportovišť a domluvit si podmínky - termín a cenu za elektřinu.

A pokud se najde někdo, kdo by třeba uspořádal filmový festival, budeme moc rádi! Ozvěte se mi přímo nebo mi napište přes náš formulář a domluvíme se.

Matouš HORÁČEK
Radní města Tachov (*20. 1. 1985)
OSVČ, marketingový specialista
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.