Výsadba stromové aleje ve Vítkově

V sobotu 19. listopadu 2022 proběhla společná výsadba stromové aleje, kterou zorganizoval spolek Vítkov za podpory obyvatel osady na pozemku firmy KDK Automotive Czech s.r.o.

Kromě dohody se společností KDK se organizátorům pro účely akce podařilo zajistit financování z dotace Evropské unie zprostředkované Státním fondem životního prostředí. Svoje prostředky věnoval také osadní spolek Vítkov u Tachova.

Na místo výsadby jsme se začali sjíždět kolem deváté hodiny ráno. I když nám počasí zrovna nepřálo (ráno bylo na nule a poprvé v letošním roce jsme se dočkali i bohaté sněhové nadílky), dorazilo na pomoc velké množství lidí z celé osady. Kromě lidské pracovní síly byla ze strany osady zajištěna i technika, která celou akci výrazně usnadnila.

I tak ale nikdo nezahálel a byli jsme rádi, že máme příležitost se v chladném počasí pořádně zahřát. Aby nám šla práce lépe od ruky, postarali se organizátoři také o řádné občerstvení variací teplých nápojů a pochoutek z grilu.

Práce trvala do pozdních odpoledních hodin a k již existující aleji se podařilo dosadit více než 50 stromů, které v budoucnu přispějí ke snížení hluku z nedaleké výrobní haly KDK a zpříjemní život obyvatelům Vítkova.

Osobně to pro mě byla velmi příjemná zkušenost. Nejen že jsem se naučil, jak správně zasadit strom. Po delší době jsem v Tachově viděl v akci větší komunitu dobrovolníků, kteří věnovali svůj volný čas a úsilí k tomu, aby trvale zlepšili podmínky k životu ve svém okolí.

Mým přáním je, aby takových komunit a skupin vznikalo co nejvíce a z pozice radního pro rozvoj Tachova se budu snažit o jejich maximální podporu. Obyvatelům Vítkova děkuji za jejich iniciativu a přeji hodně štěstí při realizaci dalších projektů. Má to smysl.

Ing. Vít ROŽMBERSKÝ, M.A.
Radní města Tachov (*27. 7. 1990)
Podnikatel, Tachovské SPV s.r.o.
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.