Volby 2022 začínají

Je první volební den a tak je na místě krátké ohlédnutí za posledním půlrokem, kdy probíhala intenzivní příprava celé naší kampaně

Plakáty, plachty, letáky, web, Facebook, Instagram, Youtube... Je tohle opravdu to, co dělá dobrou kampaň? Pro nás není. Proto jsme také ve Volím Tachov od začátku přistupovali k věcem jinak než je zvykem. O tom, zda to byla správná cesta rozhodnete už dnes a zítra právě vy! Ať se vám líbíme nebo ne, přijďte k volbám a dejte kandidátům vědět, o co v Tachově stojíte.

Oživení sousedského života v Tachově

Máme svoje město rádi, proto jsme se zaměřili od začátku našeho "sdružení" na pořádání akcí, kde se s vámi budeme potkávat a strávíme spolu příjemný čas. Proto jsme vytvořili platformu sousedských setkání. Ať už se jednalo o Pálení čarodějnic, Dušičky nebo Letní kina, vždycky to byl super důvod proč se vidět a zažít spolu něco hezkého.

Tak by to v našem městě mělo fungovat. Vzájemné sousedské setkávání nezávisle na tom, jestli jsou nebo nejsou nějaké volby. Na oživení společného kulturního života se můžeme podílet každý a kdykoliv. Je to jenom o tom mít chuť a pár lidí kolem, kteří pomůžou, když je potřeba.

Plachty, letáky, sítě...

Jenže všichni víme, že když přijde čas voleb, je potřeba být vidět. Tak jsme se do toho před půlrokem trochu opřeli. Každý v Tachově by měl přeci vědět, že se jdeme utkat o vedení města. Každý volič by měl vědět, kdo chce za jeho hlas pomáhat v rozvoji místa, kde bydlí.

Za tím co jste mohli v ulicích, na internetu a vůbec všude vidět, je spousta práce. Občas hodně náročné práce. Třeba když potřebujete, aby netrénovaní lidé mluvili do kamery a mělo to hlavu a patu. Spoustu hodin práce jsme ani nemohli využít, protože jsme si museli kriticky přiznat, že takhle se prezentovat nemůžeme. Podle nás je vedení města prestižní záležitostí a tomu by měla odpovídat i úroveň kampaně.

Když peníze do kampaně, tak naše

Ano, je to tak. Ačkoliv to v politice není moc zvykem a ve městech velikosti Tachova jsou často za kampaní schovány peníze různých zájmových subjektů, my jsme si už na začátku Volím Tachov řekli, že takhle se to dělat nemá. Nechceme abychom byli ve svých budoucích rozhodování kýmkoliv tlačeni nebo aby nám dokonce veřejně někdo předhazoval, kde se peníze na naši kampaň vzaly.

Naše kampaň stála zhruba 70 tisíc korun a každou korunu jsme do toho vložili z vlastních peněz. To co se ale penězi ani vyčíslit nedá jsou stovky hodin práce, která se za tím vším skrývá. Děláme věci naplno a s čistým svědomím.

Proč to vlastně děláme?

No přátelé, kvůli penězům to rozhodně není, ačkoliv se nám to snaží naši odpůrci často předhazovat. Vše jsme schopní si financovat sami a jsme spokojení v práci, kterou děláme. Na druhou stranu jsme si vědomí toho, že můžeme svými zkušenostmi městu pomoci. Každý jsme dobrý v něčem a jsme zvyklí se radit s odborníky, pokud na dané téma nikoho nemáme.

Fungujeme celou dobu jako tým a né strana jedné tváře. Všude se prezentujeme společně. I návrh na místo lídra a čela kandidátky vzešel ze společného hlasování.

Takhle by to prostě podle nás mělo fungovat a rádi bychom, aby z takové spolupráce těžilo i naše město, kde jsme se rozhodli žít a pracovat.

Volba je na vás

Přijďte k volbám, ať už jsme vám sympatičtí nebo ne. Třeba se celou dobu snažíme o něco, o co sami nemáte zájem. Dejte nám to vědět a stejně tak dejte vědět ostatním stranám, co od nového vedení Tachova očekáváte.

A jestli chete podpořit nás, tak dejte velký křížek číslu 4, Volím Tachov.

Matouš HORÁČEK
Radní města Tachov (*20. 1. 1985)
OSVČ, marketingový specialista
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.