Letní kino

2. sousedské setkání 20. července 2018: Letní kino na Rychtě, promítání historických fotografií, sranda, přes 200 návštěvníků

Ochutnávka nejen guláše ;) aneb promítání historických fotografií očima řadového diváka. Ano, čtete správně - očima diváka. Dovolená a následný plný zápřah v zaměstnání způsobily, že jsem k finální přípravě večera nepřispěla absolutně NIČÍM. V pátek v podvečer jsem zamkla ordinaci, převlékla se do fuchsiového trika a nakráčela na tachovskou Rychtu k hotovému.

Autor fotografií: Emil Klesa

Stoly jsou již ze dvou třetin obsazené a zbylá místa se rychle plní. Voní oheň a grilované maso. Kouří se z guláše a lidé sedící u stolů i postávající kolem si co chvíli nacvičeným pohybem utírají z horního rtu knír z pivní pěny. Vlahý večer. Čekáme na tmu, aby se mohlo začít s promítáním. Pozorujeme barvící se nebe nad Vysokou, zatímco zábava volně přirozeně plyne. Soumrak postupuje.

Pavel Sklenář zdraví příchozí, představuje kandidáty a plynule přechází k výkladu. Fotky, fotky, fotky, historie, srovnávačky, hádanky, život na náměstí, městské slavnosti, sportovní události. Pavel fotografie vtipně glosuje a v tandemu s Michalem, který výklad prokládá čtením povídek, jsou prostě neodolatelní.

Atmosféra strhává evidentně nejen mě vzhledem ke smíchu, poznámkám a množícím se výkřikům z pléna typu: "Jé, Pepo, dívej, to jsi Ty!! :-D"

Uteklo to nějak moc rychle. Až pohled na hodinky vede ke zjištění, kolik hodin uběhlo, zatímco stojím po celou dobu na jednom místě a okouzleně nasávám atmosféru. A klidně bych koukala, poslouchala, smála se a vzpomínala ještě dál.

Cítím

  • Hrdost: Byla jsem svědkem zrození této akce od prvního nápadu a prostě se to povedlo!
  • Stud: Nepomohla jsem
  • Plnost: Velké pivo, malé pivo grilované maso, salát...
  • Radost a zvláštní nostalgii

Děkuju!

A jak řekla Terka a jak zřejmě rezonuje v nás všech - takovouto akci bychom mohli pořádat i nezávisle na volebním tažení.

Tak díky, že jste přišli, dobrou noc a zase příště nashle! :)

Vaše Zdenka

MUDr. Zdenka KARPÍŠKOVÁ
Zubní lékař (*17.12.1975)
Člen zdravotní komise
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.