Diskuze na facebooku

Psali jste nám co se vám v Tachově líbí a co ne. Jsme rádi, že vám naše město není lhostejné.

Parkování

Parkování ve městech je v současnosti obecně velký problém. Každá rodina vlastní většinou 2 a více automobilů a k tomu se často ještě přidává služební. Parkoviště stavěná před 30 - 40 lety nebyla na takové počty dimenzována. Parkování je proto každodenní problém zejména na sídlištích, kde často dochází ke komplikacím při zásazích integrovaného záchranného systému nebo i při svozu odpadu.

Pro jednotlivá sídliště máme vytipované lokality, kde by mohly parkovací plochy vyrůst. Na nejproblémovějším sídlišti Rapotín vyroste nové parkoviště již v roce 2019 s kapacitou cca 55 míst. Na sídlišti západ jsou vytipovány tři lokality – Hornická ulice, pod ulicí 1. Máje a ulice Tovární. Na sídlišti východ budeme připravovat studie na dvě parkovací plochy, a to v ulici Bělojarské pod železničním přejezdem a na rozhraní ulic Luční a Stadtrodská.

V některých lokalitách bude zřejmě nezbytné zvést jednosměrnou úpravu provozu jako v jiných městech. Pro Tachov jsou prozatím nereálná řešení ve formě parkovacího domu či podzemních parkovacích prostor, protože se jedná o investice v řádu stamilionů korun.

Vlakové a autobusové nádraží

Vlakové nádraží není majetkem města ale Českých drah, které již několik let ujišťují město, že mají v plánu jeho opravu. Poslední slib ze strany ČD je, že nádraží v Tachově projde rekonstrukcí nejpozději v roce 2019. Autobusové nádraží je majetkově komplikované, městu patří hlavně plochy a zastávky a označníky jsou majetkem ČSAD. Záliv zase patří SÚS. Proto péče o toto nádraží musí být koordinována mezi všemi těmito složkami.

Zázemí pro konání kulturních akcí

Největší investicí do kultury, která je aktuálně na pořadu dne, je rekonstrukce areálu Mže. Nový areál umožní konání nejrůznějších kulturních akcí ať už se jedná o koncerty, kino projekce nebo divadlo. Určitě rádi podpoříme jakékoliv iniciativy občanů při hledání nových možností kulturního a společenského vyžití. Rádi bychom také poskytli mobilní zázemí pro konání venkovních akcí.

Pokud byste měli nápad, jak nějaký nevyužívaný prostor oživit, dejte nám vědět.

Dětské herny

V Tachově je možnost navštěvovat dětské herničky/programy pouze v dopoledních hodinách, a to buď v KATu, který je pro rodiči s dětmi otevřen každý všední den (9.00 - 11.30), nebo v Sedmdesátce, kde je organizován řízený program pro děti každé pondělí a středu dopoledne. Bohužel možnosti v odpoledních hodinách nejsou. Asi není pravděpodobné, aby město bylo zřizovatelem dětské herny, či klubu, každopádně by však mělo přijít s maximální podporou v případě, že by daný projekt měl být realizován. V mnoha městech existují buď komerční herny, kde je vstup zpoplatněn, nebo se jedná převážně o neziskové organizace, které se věnují tématu rodiny jako celku.

Další témata, která vás zajímala

Některá témata jsme již zpracovali, koukněte se na podrobnosti.

Mgr. Petr VRÁNA
Starosta města Tachov (*5.7.1970)
Více informací
MOJE MĚSTO MI NENÍ LHOSTEJNÉ, VOLÍM TACHOV
Taky vám není jedno, co se v našem městě děje a chcete, aby byl váš názor slyšet? Napište nám svoje náměty a postřehy. Všechny si přečteme a případně dáme rovnou podnět k řešení.